Vzdělávací akce

14. 5. 2016 – Seminář pro chovatele – více..   ze zdravotních důvodů pana D. Barlíka je seminář zrušen

Přednášející: Dušan Barlík

Seminář bude zaměřen na historii a vývoj plemene. Hlavním hostem bude pan Dušan Barlík ze Slovenska, dlouholetý chovatel slovenských čuvačů, mezinárodní rozhodčí, vydavatel časopisu Chovateľ, autor mnoha odborných publikací, mimo jiné knihy Slovenský čuvač z roku 1977, který v 80. letech působil jako předseda Klubu chovatelů slovenských čuvačů.

Je to jedinečná příležitost popovídat si o čuvači s člověkem, který psal jeho historii, podílel se na vývoji tohoto plemene a má v této oblasti obrovské znalosti a zkušenosti.

9. 5. 2015 – Seminář pro chovatele – více..

Přednášející: Bc. VLadimíra Tichá

Pár slov o genetice a chovu psů – vysvětlení základních termínů, seznámení s Mendelovými zákony a co z nich vyplývá pro chov psů,  kontrola dědičnosti v chovu psů,  podmínky pro zařazení do chovu z pohledu chovatele a klubu, co to je selekce, dědičně podmíněné choroby,  jak postupovat při výběru určitého páru.

Hodnocení mechaniky pohybu psa – proč je mechanika pohybu psů důležitá, stavba těla psa a její vliv na pohyb, různé typy pohybu, zaúhlení končetin, délka kroku, vady pohybu, výstavní hodnocení a předvedení.