Čuvačí víkendy

Výcvikové víkendy jsou v současné době nahrazeny víkendy: koloběžky, voda, běžky, které se věnují hlavně socializaci psů a jejich schopnosti reagovat v různých, ne zcela typických situacích. Tyto víkendy jsou věnovány především odpočinku, sportu, setkání s přáteli a čerpání informací o čuvačích a o všem okolo nich. Různým formám výcviku se věnujeme především na letním výcvikovém táboře.

KCHSČ

8. čuvačí víkend

Jablonec nad Nisou – Lukášov 27. – 29.4.  2012

Jarní výcvikový čuvačí víkend proběhl 27. – 29.4.  2012 v areálu Základní kynologické organizace Jablonec nad Nisou – Lukášov v Jablonci nad Nisou. Víkend byl tentokrát zaměřen na výcvik s přípravou na oficiální zkoušky skládané na letním výcvikovém táboře.

6. čuvačí víkend

Cheznovice u Rokycan 10. – 12.9.2010 

Podzimní čuvačí víkend proběhl tentokrát v rekreačním středisku Svatý Štěpán v Cheznovicích u Rokycan.

5. čuvačí víkend

Bedřichov 2. – 5.4.2010 
V pořadí již páté čuvačí setkání se letos konalo v Bedřichově, v překrásném prostředí Jizerských hor. Stává se již pomalu tradicí, že se sejde báječná parta lidí i čuvačů. Nebudu vás napínat, došlo k tomu i tentokrát…

V pátek jsme se sešli na penzionu v ještě neúplném počtu, dali jsme si báječnou večeři – byla svíčková a večer poseděli a popili a snad si i skoro všechno řekli, no v každém případě jsme se o to alespoň pokusili. Domluvili jsme výlet na sobotní den a natěšení se postupně vytráceli na kutě.

V sobotu jsme šli na výlet (někteří by rozhodně řekli trestná výprava pozn. redakce), ale bylo tam nádherně. Na takovou procházku (12km) se jen tak doma nevydáte a ten horský vzduch a příroda……já byla spokojená, tedy až na ty boty….au au au… (a až na to vláčení se sněhem, kličkování mezi běžkaři, vytahané ruce od psů, bolesti ramen a zad a svalů o kterých jsem předtím nevěděl, pozn. redakce) No nakonec jsme domů postupně došli a při báječné večeři už skoro nikdo o prožitých mukách ani necekl (asi zákaz nebo co…, pozn. redakce)

V neděli jsme se vydali na Jizerku, dojeli jsme auty na parkoviště a vydali se k naučné stezce (6km, konečně rozumná vzdálenost i pro nemaratónce, pozn. redakce) Celý výlet jsme zakončili obědem v příjemné restauraci a včetně počasí nám opravdu vše vyšlo. Večer jsme toho měli stále spoustu k řešení, takže se popíjelo, klábosilo až do pozdních hodin.

V pondělí, jelikož bylo velikonoční, jsme se výprasku nevyhnuly, je fakt že všichni (skoro) byli na naše „zadečky“ opatrní. Pak už nás čekalo jen zabalit a odjezd domů. Domů se nám ještě moc nechtělo a tak jsme se cestou zastavili na návštěvě u Aleny a Petra v Sojovicích. Návštěva to byla velice příjemná a báječné zakončení krásného prodlouženého víkendu. Děkujeme za pohostinnost (mňam, mňam, pozn. redakce) a omlouváme se za způsobené šrámy na technice i na živém obyvatelstvu (omlouvám se za poznámky redakce, pozn. redakce)

Katka a David (za redakci)

 

4. čuvačí víkend

Roudná 25. – 28.9.2009 

Podzimní víkend se konal v kempu Orion v Roudné u Tábora.

3. čuvačí víkend

Pasohlávky 3. – 5.4.2009 

Ve dnech 3. – 5. 4. 2009 se konal 3. čuvačí víkend, tentokrát v prostředí CHKO Pálava, v kempu Merkur u novomlýnských nádrží u obce Pasohlávky.

2. čuvačí víkend

Zbraslav u Brna 28. – 30.11.2008 

Tentokrát jsme zavítali do Zbraslavi u Brna do místního ubytovacího a rekreačního zařízení. Počasí nám sice příliš nepřálo, ale můžeme se pochlubit první mezinárodní účastí. Víkend s námi strávili Janko a Janka ze Slovenska, a to i přes nepřízeň počasí a vzdáleností s půlročním synkem a čuvačím i nečuvačím psím doprovodem.

1. čuvačí víkend

Slavětín u Slavonic 3. – 5.10.2008 

Konal se historicky 1. čuvačí víkend v areálu Slavětín u Slavonic (okr. Jindřichův Hradec). Je to především příležitost pro všechny milovníky čuvačů, a to bez podmínky členství v Klubu chovatelů slovenských čuvačů v ČR, společně se setkat, vyměnit si své zážitky a zkušenosti se stejně naladěnými příznivci tohoto překrásného psího plemene.