Krevní linie AZUR/KAZO

Alan z Krupinskej doliny

SCHÉMA

Zakladatelem linie byl Azúr (č. 63513) narozený 18. 1. 1962 – původní odchov (otec Veršek z Cerle, matka Gura z Vítova).
V případě, kdy se označuje jako Kazo, je považován za zakladatele linie až syn po Azúrovi Kazo z Veľkého Choča (č. 64634) nar. 24. 4. 1964.
Hlavním úkolem této krevní linie bylo v době jejího založení zlepšení výšky v populaci čuvačů. Dalšími významně předávanými vlastnostmi byl pevný konstituční typ a hnědé až tmavohnědé oko.
Mezi nedostatky této krevní linie patřily volnější pysky, nestandardní nesení ocasu a uší, strmější zaúhlení pánevních končetin a častý výskyt dysplazie kyčelních kloubů. Světlé oko se vyskytlo po českém plemeníkovi Césarovi ze Žíreckých strání.
Za nejvýznamnější plemeníky této krevní linie, kteří ovlivnili dnešní potomstvo, jsou považováni: Ando z Turčianskej záhrádky, Barón, Dingo a Egon z Turčianských Košút, Arko zo Strážovského lesa, Brutus z Vranských záhrad, Aron Erota nebo Egon z Lusky.

Zástupci krevní linie AZÚR / KAZO
V následující tabulce jsou plemeníci narození od roku 2000 – 2009.

Pes Číslo zápisu Uchovnění Datum narození DKK Bonitační kód
Adam Ranč bielej Sofi SPKP 9444 (ČMKU/SC/1425/-08/08/09) SPCHSČ ČR 5.5.2008 0/0 5/J1AHS/5-A
Aiko Biela sila SPKP 9214 KCHSČ SK 24.5.2006 0/0 6AJ1MX/5
Alan Janin ranč SPKP 9134 KCHSČ SK 5.8.2005 0/0 5AJ1/6
Alan Orlický talisman ČMKU/SC/1260/06/08 SPCHSČ ČR 31.12.2006 0/0 6/AJ1/5-A
Albert Ronova záhrada ČLP/SC/1178 (SPKP 9197) KCHSČ SK 20.7.2005 2/2 6AJ1/6
Amor Orlický talisman ČMKU/SC/1261/06 SPCHSČ ČR 31.12.2006 0/0 5AJ2I/5-A
Anakin Červený potok CMKU/SC/1505/09 SPCHSČ ČR 13.6.2009 A 5J2A/5-A
Argo Orlický talisman ČMKU/SC/1263/06 KCHSČ ČR 31.12.2006 0/0 Z/3/FI/5
Argo Ronova zahrada ČLP/SC/1180/05/07 SPCHSČ ČR 20.7.2005 D 6/AJ1I/6
Arko Biely Rodo SPKP 8584 KCHSČ SK 11.3.2000 0/0 5AJ1IZ/6
Arnold Celiny SPKP 8805 KCHSČ SK 6.7.2002 1/2 5AJ1/6
Artuš Verný strážca SPKP 9394 KCHSČ SK 25.11.2007 0/0 4AJ1S/6
Astor Janin ranč SPKP 9508 (ČLP/SC/1423) KCHSČ ČR 2.8.2008 0/0 Z/5//6
Astor Orlický talisman ČMKU/SC/1266/06/09 SPCHSČ ČR 31.12.2006 1/1 5J2AH5/B
Athos vom Siedenbaum SHSB 607846 Rakousko 17.2.2002 0/0  
Atrey Janin ranč SPKP 9509 (CMKU/SC/1420/-08/08) SPCHSČ ČR 2.8.2008 0/0 5J3A/5-A
Bad Ronova zahrada ČMKU/SC/1299/07 SPCHSČ ČR 13.4.2007  1 5J1A/5-B
Barny Larin dvor SPKP 8839 KCHSČ SK 26.11.2002 0/0 5AJ1/6
Baryk Ronova zahrada ČMKU/SC/1301/07/09 SPCHSČ ČR 13.4.2007 0/0 5J2A5/A
Borderlove White Power SPKP 8918 KCHSČ SK 6.2.2003 0/0 5AJ2T/6
Bruno Biely Rodo SPKP 8693 KCHSČ SK 4.3.2001 0/0 5AJ2P/7
Car z Borovýho hrádku ČMKU/SC/1232/06 SPCHSČ ČR 27.8.2006 0/0 5AJ2HKT/6
Cyklon Červený korálek ČMKU/SC/1481/09 SPCHSČ ČR 11.4.2009   6J3A/5-*
Cyro Janin ranč SPKP 9526 SPCHSČ ČR 27.8.2008 A 5AJ2H/5-A
Dag Bílé království ČMKU/SC/1144/05 SPCHSČ ČR 16.1.2005 D2 5/AJ2/5-
Damir Biela sila SPKP 9345 KCHSČ SK 10.7.2007 1/1 6AJ1IT/5
E´Arčí z Borovýho hrádku ČMKU/SC/1486/09 SPCHSČ ČR 7.6.2009   5J2AIT/5-*
Egger z Oppidda Lughtwine ČMKU/SC/1076/03/07 SPCHSČ ČR 26.10.2003 0/2 5/J2AO/5-C
Emír Ostrá hora SPKP 8776 KCHSČ SK 17.2.2002 0/0 6AJ1/6
Engel z Oppidda Lughtwine ČMKU/SC/1079/03/06 SPCHSČ ČR 26.10.2003 D1 4AJ2T/5
Fago Biely Rodo SPKP 9434 KCHSČ SK 11.4.2008 A 4AJ1/6
Fedor Janin ranč SPKP 9198 KCHSČ SK 21.5.2006 0/0 5AJ1/5
Garyk Janin ranč SPKP 9206 KCHSČ SK 22.5.2006 0/0 5AJ2/5
Gazda van´t Molendorp LOSH 1018211 KCHSČ SK 22.3.2007 1/1 6AJ1I/7
Herino Janin ranč SPKP 9219 KCHSČ SK 26.6.2006 0/0 5AJ2H/5
Hero ze Starého Vráta ČLP/SC/1318 KCHSČ ČR 24.5.2007 0/0 Z/4/DEI/5
Huňoš Frigo Janin ranč SPKP 8767 (ČLP/SC/0987/04) KCHSČ ČR 27.12.2001 0/0 Z/6/D/6
Chán Janin ranč SPKP 9253 KCHSČ SK 18.6.2006 0/0 6AJ2/5
Choč Janin ranč SPKP 9255 KCHSČ SK 18.6.2006 0/0 6AJ1/5
Ibis Janin ranč SPKP 9261 KCHSČ SK 14.9.2006 0/0 4AJ2/6
Jago Povodie Hrona SPKP 9049 KCHSČ SK 12.9.2004 0/0 5AJ1/7
Marty Povodie Hrona SPKP 9287 KCHSČ SK 2.4.2007 0/3 6AJ1Z/5
Nort Iro Janin ranč SPKP 8899 – ČMKU/SC/1159/05/03/05 SPCHSČ ČR
29.4.2003 0/0 5/1J2DS/5-A
Orestes Černý korálek ČMKU/SC/1216/06/08 SPCHSČ ČR 10.4.2006 0/0 1J1AT5/A
Orion Černý korálek ČMKU/SC/1217/06/08 SPCHSČ ČR 10.4.2006 0/0 4J2AH5
Perun Janin ranč SPKP 9364 (ČMKU/SC/1346/-07/07) SPCHSČ ČR 12.8.2007 0/0 5/AJ2/6-A
Samo Batizovský z Pozdišovskej doliny
SPKP 9165 KCHSČ SK 1.2.2006 0/0 5AJ2Z/6
Saro z Pozdišovskej doliny ČMKU/SC/1226/-06/06/08 SPCHSČ ČR 1.2.2006 0/0 6/HJ2/6-A
Sasha Huňoš z Farmy Zbiroh ČLP/SC/1197/05/08 SPCHSČ ČR 7.9.2005 1/1 4/AJ2/5-B
Targo Iro Janin ranč SPKP 9013 (CMKU/SC/1130/04/04) SPCHSČ ČR 24.4.2004 1/1 6/AJ/5
Ugar z Farmy Zbiroh ČMKU/SC/1211/06/07 SPCHSČ ČR 2.4.2006 0/0 5/AJ1/5-A
Uro z Pozdišovskej doliny SPKP 9322 KCHSČ SK 8.6.2007 0/0 6AJ1I/5
Van z Pozdišovskej doliny SPKP 9374 (ČMKU/SC/1371/-08/07) SPCHSČ ČR 8.10.2007 0/0 5/J1AIS/5-A
Vandal Power Janin ranč SPKP 9079 (ČMKU/SC/1430/-09/05) SPCHSČ ČR 22.3.2005 0/0 4AJ2HS/3-A
Vax Power Janin ranč SPKP 9080 (ČMKU/SC/1604/-10/05) KCHSČ ČR, 22.3.2005 0/1 Z/5/ADLP/6, 5AJ1/6-B
KCHSČ SR
Weros Biely démon SPKP 9272 KCHSČ SK 18.11.2006 1/1 5AJ3/5
Xeno Power Janin ranč SPKP 9090 KCHSČ SK 23.3.2005 0/0 5AJ1/5
Yack Iro Janin ranč SPKP 9097 Belgie 4.4.2005 HD A  
Yan Černý korálek ČMKU/SC/1377/08 SPCHSČ ČR 2.4.2008 0/0 5/AJ2/7-A
Yran Janin ranč SPKP 8646 KCHSČ SK 17.8.2000 0/0 4AJ1H/6
Yrro Iro Janin ranč SPKP 9101 (ČMKU/SC/1190/05/05/06) SPCHSČ ČR 4.4.2005 1/1 5/AJ2/5-B
Zak Janin ranč SPKP 9456 KCHSČ SK 2.6.2008 0/0 5AJ2I/5